برترین تولیدکنندگان میلگرد در ایران | راهنمای خرید بهترین میلگرد

5دقیقه مطالعه
پریسا شکوهی مجد
3 سال پیش
33224 بازدید
2 دیدگاه
مقاله قبلیمقاله بعدی

کدام میلگردهای تولیدی در ایران بهترین کیفیت را دارند؟ چگونه می‌توان بهترین میلگرد را برای ساختمان انتخاب کرد؟ میلگرد ذوب آهن بهتر است یا میلگرد کاشان؟ چطور می‌توان در بین همه تولیدکنندگان داخلی، میلگرد مناسب را انتخاب کرد؟ این‌ها سوالاتی است که برای هر مهندس عمرانی که قصد ساخت یک سازه را دارد، پیش می‌آید. اما نگران نباشید. چون آی فولاد به شما پاسخ می‌دهد.

در این مقاله، تولیدکنندگان میلگرد در ایران را در شش دسته بر اساس کیفیت میلگرد تولید شده توسط آن‌ها دسته بندی کرده‌ایم. معیار بررسی این میلگردها، کیفیت آن‌ها و تجربیات عملی مهندسانی است که سال‌ها از این میلگردها برای استواری ساختمان هایشان بهره برده اند. در انتهای این مطلب خواهید دانست که کدام میلگرد تولید داخل از بقیه بهتر است و از این پس با اطمینان بیشتری انتخاب خواهید کرد. با ما همراه باشید.

رتبه اول: میلگرد ذوب آهن اصفهان، برترین میلگرد در ایران

عجیب بود اگر میلگرد ذوب آهن اصفهان، رتبه اول بهترین میلگرد در ایران را دریافت نمی‌کرد. این کارخانه با ظرفیت تولیدی ۳میلیون و ۶۰۰ هزارتن فولاد و مقاطع فولادی، یکی از بزرگترین تامین کنندگان فولاد داخل کشور محسوب می‌شود. علاوه بر این یکی از بزرگترین صادرکنندگان فولاد در ایران نیز هست.

میلگرد ذوب آهن اصفهان با علامت اختصاری ESCO CU در دو شکل ساده و آجدار و در دو نوع دوکی و یکنواخت بر اساس استاندارد ملی 3132 عرضه می‌شود.

میلگرد ذوب آهن اصفهان

رتبه دوم: میلگرد کویر کاشان، بسیار نزدیک به رتبه اول

کارخانه فولاد کویر کاشان، یکی از بهترین میلگردهای موجود در بازار را تولید می‌کند. این کارخانه همه سایزهای رایج میلگرد را تولید کرده و علاوه بر آن، سایز ۴۰ را نیز به تولید می‌رساند. میلگرد کویر کاشان با برند KAVIR TH تولید می‌شود که T نماد روش تولید ترمکس و H نمایانگر آج ۴۲۰ است.

میلگرد کویر کاشان

رتبه سوم: میلگرد خراسان، میلگرد آذربایجان و میلگرد کوثر اهواز

میلگرد خراسان

میلگرد خراسان که با نام میلگرد نیشابور هم شناخته می‌شود، تولید شده در شرکت مجتمع فولاد خراسان است.  علامت اختصاری این میلگرد KSC CT است و به روش ترمکس تولید می‌شود. این مجتمع فولادی عظیم یکی از بزرگترین تولیدکنندگان فولاد خام در ایران هم محسوب می‌شود.

برای اطلاع از قیمت میلگرد نیشابور به لینک قرار داده شده مراجعه کنید.

میلگرد خراسان

میلگرد آذربایجان

فولاد آذربایجان که به فولاد میانه هم شناخته می شود، از برترین تولیدکنندگان میلگرد است. آرم حک شده روی این میلگرد دو F در رو به روی هم است. وجود آرم CT در ادامه آن نشان می‌دهد که میلگرد میانه هم به روش ترمکس تولید می‌شود.

کارخانه فولاد آذربایجان میلگرد در اندازه های ۸ تا ۳۲ میلیمتر بر اساس استاندارد DIN488 آلمان و ۱۴ تا ۵۰ میلیمتر بر اساس استاندارد DIN1013 به تولید می‌رساند. کیفیت بالا و استاندارد بین المللی این کارخانه باعث شده که از بزرگترین صادرکنندگان فولاد در ایران تبدیل شود.

میلگرد آذربایجان

میلگرد کوثر اهواز

کارخانه نورد کوثر اهواز، به تولید میلگردهای ساده و آجدار در سایزهای ۱۴ تا ۴۰ میلیمتر و مفتول های ساده و آجدار در اندازه های ۵.۵ تا ۱۲.۵ میلی‌متر می‌پردازد. علامت اختصاری درج شده روی میلگرد کوثر، GCT است.

رتبه چهارم: میلگرد ابرکوه، سیرجان، بافق و شاهین بناب

میلگرد ابرکوه

کارخانه سرمد ابرکوه یزد به تولید میلگرد آجدار در سایزهای 8 تا 32 میلیمتری با استفاده از فناوری شرکت STG ایتالیا و طبق استاندارد 3132 استاندارد ملی می‌پردازد. کیفیت بالای این میلگردها باعث شده که جزو برترین میلگردهای ایران قرار بگیرد. علامت اختصاری حک شده روی میلگرد ابرکوه ، ASIS است.

میلگرد ابرکوه

میلگرد سیرجان

شرکت جهان فولاد سیرجان، میلگردهایی از سایز ۸ تا ۳۲ میلی‌متر تولید می‌کند که در سه گروه ساده، آجدار مارپیچ و آجدار جناغی دسته بندی می‌شوند. این کارخانه هم از روش ترمکس استفاده می‌کند و علامت اختصاری روی میلگردهای آن، SJS است.

میلگرد سیرجان

میلگرد بافق

مجتمع فولاد بافق به تولید میلگرد A3 در سایز ۸ چهار شاخه ای، ۱۰ سه شاخه ای، ۱۴ دو شاخه ای و سایزهای ۱۶ تا ۳۲ به صورت تک شاخه‌ای تولید می‌کند. ابعاد و وزن استاندارد به همراه خواص مکانیکی خوب از ویژگی‌های میلگرد بافق است. علاوه بر این، مجتمع فولادی بافق به تولید میلگردهایی با طول سفارشی هم می‌پردازد.

میلگرد بافق

میلگرد شاهین بناب

مجتمع فولاد صنعت بناب که با نام تجاری شاهین بناب بیشتر شناخته می‌شود، یکی از فولادسازان بزرگ ایران است که به دلیل کیفیت بالای میلگردهای آن در این لیست قرار گرفته است. میلگردهای A2، A3، A4 و در سایزهای ۸تا ۳۲ میلی‌متر از تولیدات این کارخانه است. علامت اختصاری میلگرد شاهین بناب ، BS است.

برای اطلاع از قیمت میلگرد شاهین بناب به لینک قرار داده شده مراجعه کنید.

رتبه پنجم: میلگرد تیکمه داش، آناهیتا، صبا فولاد زاگرس، آریان فولاد و روهینا

میلگرد تیکمه داش

صنایع فولاد کاوه تیکمه داش، میلگردهایی در دو نوع ساده و آجدار و در سایزهای ۸ تا ۳۲ میلی‌متری عرضه می‌کند. نام اختصاری حک شده روی میلگرد تیکمه داش ، SFK است و به روش ترمکس تولید می‌شوند.

میلگرد تیکمه داش

میلگرد آناهیتا

شرکت فولاد آناهیتا گیلان، از دیگر تولیدکنندگان برتر میلگرد در ایران است. نام اختصاری حک شده روی میلگرد آناهیتا، AGJU است که JU به معنای میلگرد نوع A2 است که با روش خنک سازی در هوای آزاد به تولید رسیده است.

برای اطلاع از قیمت میلگرد آناهیتا به لینک قرار داده شده مراجعه کنید.

میلگرد آناهیتا

میلگرد زاگرس

کارخانه صبا فولاد زاگرس هم در این لیست قرار دارد. میلگرد زاگرس به روش ترمکس، طبق استاندارد ملی 3132 و در دو گروه آج 400 و آج 500 تولید می‌شود. نام اختصاری حک شده روی این میلگردها، SFZ CT است.

میلگرد زاگرس

میلگرد آریان فولاد

شرکت نورد آریان فولاد که یکی از بزرگترین تولیدکنندگان مقاطع فولادی است، میلگردهای نوع A3 از سایز ۱۰ تا ۳۲ میلی‌متر تولید می‌کند. نام اختصاری آن AS است.

میلگرد آریان فولاد

میلگرد روهینا

مجتمع فولاد روهینا جنوب میلگردهای تولیدی خود را در هر چهار نوع A1، A2، A3، A4 و به دو شکل ساده و آجدار تولید می‌کند. میلگردهای آجدار این مجموعه به صورت دوکی و یکنواخت و جناقی و مرکب در سایزهای ۸ تا ۴۰ میلی‌متر عرضه می‌شود. همچنین کلاف‌های این مجموعه در سایزهای ۵ تا ۱۶ میلی‌متر با بالاترین کیفیت به تولید می‌رسد. علامت اختصاری این مجموعه ROUHINA است.

میلگرد روهینا

رتبه ششم: دیگر تولیدکنندگان میلگرد در ایران

در رتبه ششم از این لیست کارخانه‌های زیادی قرار دارند که بخش بزرگی از نیاز ایران به میلگرد را تامین می‌کنند. در زیر لیست این کارخانه‌ها آمده است.

   • میلگرد کرمان بردسیر
   • میلگرد شاهرود (مجتمع فولاد شاهرود)
   • میلگرد قزوین (شرکت فولاد قزوین)
   • میلگرد پرشین فولاد (گروه صنعتی پرشین فولاد آریا)
   • میلگرد هیربد (صنایع فولاد هیربد زرندیه)
   • میلگرد ابهر (شرکت فولاد سیادن ابهر)
   • میلگرد امیرکبیر (شرکت فولاد امیرکبیر خزر)
   • میلگرد خرمدشت (کارخانه فولاد خرمدشت تاکستان)

قیمت بهترین میلگردهای ایران

حالا که می‌دانیم کدام میلگرد کیفیت بالاتری دارد و در کدام دسته از این شش رتبه قرار می‌گیرد، تنها نکته‌ای که در انتخاب باقی می‌ماند، قیمت میلگرد مورد نظر است. از آن‌جایی که بازار مدام در حال تغییر است، بهترین کار استعلام قیمت روز میلگرد است. میتوانید قیمت آنلاین میلگرد را در لینک قرار داده شده مشاهده کنید و یا برای اطلاع از قیمت روز میلگرد و راهنمایی‌های کامل‌تر درباره انتخاب آن با کارشناسان آی فولاد تماس بگیرید.

نظر شما درباره این رتبه بندی چیست؟ جای کدام تولیدکننده را در این لیست خالی می‌بینید؟ به نظرتان کدام تولیدکننده‌ها در این لیست، در جای درست خود هستند و کدام یک در رتبه درستی قرار نگرفته‌اند؟ منتظر نظرات شما هستیم.

آدرس کوتاه مطلب
https://ifoolad.com/?post=1561
نظر شما راجع به

برترین تولیدکنندگان میلگرد در ایران | راهنمای خرید بهترین میلگرد

نوشتن دیدگاه
  • avatarHono

   خیلی خوب بود. ممنون.

   آیا برای شما مفید بود ؟
   0
   0
  • avatarپریسا شکوهی مجد
   در پاسخ بهHono

   ممنون که مطالعه کردید.

   آیا برای شما مفید بود ؟
   0
   0
نظر شما چیست ؟
همراهان آی فولاد